Mandat Terytorialny dla Leszczyńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji został dziś podpisany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka wraz z Prezydentem Miasta Leszna, Starostą Leszczyńskim, Wicestarostą Leszczyńskim, Burmistrzami i Wójtami gmin Osieczna, Lipno, Święciechowa i Rydzyna.

Przewidziana na mocy Uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego pula środków na realizację Mandatu Terytorialnego dla Leszczyńskiego OSI wynosi prawie 19 mln euro, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota 16 762 486 euro, a z Europejskiego Funduszu Społecznego to 2 135 469 euro.

Inwestycje, które do roku 2020 zostaną sfinansowane w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji przeznaczone zostaną na zakup 10 elektrycznych autobusów dla MZK, modernizację oczyszczalni ścieków w Osiecznej, przebudowę ul. Osieckiej, termomodernizację szkół, doposażenie szkół zawodowych, adaptację internatu Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych oraz budowę dwóch nowych przedszkoli w Rydzynie i Święciechowie.