W Lesznie podsumowano kolejną edycję konkursu „Pomysł na biznes”. Jedną z dwóch głównych nagród finansowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Organizatorem konkursu „Pomysł na biznes” jest Leszczyńskie Centrum Biznesu, w tym roku uczestniczyły aż 132 osoby. W części teoretycznej, przeznaczonej dla uczniów leszczyńskich szkół ponadpodstawowych, należało opracować biznesplan nowej firmy. Komisja konkursowa pierwszą nagrodę przyznała Natalii Graf, Kamili Golec i Natalii Majcherek (z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie) za pomysł „Smart Eat”, czyli zup serwowanych w naczyniach, które można także zjeść. Drugą nagrodę otrzymał Patryk Loman (z Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie) oraz Jędrzej Mikołajczak i Andrzej Podgrodzki (z I LO w Lesznie), a trzecią - Kacper Skrzypek i Jakub Sierpowski (z Zespołu Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych w Lesznie).

W kategorii praktycznej zgłoszono cztery projekty, a komisja przyznała dwie równorzędne pierwsze nagrody – dla Patryka Pabicha za pomysł wykorzystania drukarki 3D do produkowania części zamiennych do urządzeń AGD i dla Adriana Franka za wykonywanie usług fotograficznych dla firm, głównie branży budowlanej. Wśród licznych sponsorów nagród znalazło się Starostwo Powiatowe w Lesznie, które przekazało 3.500 zł nagrody pieniężnej dla Patryka Pabicha, a także upominki dla pozostałych wyróżnionych w konkursie. Wręczał je wicestarosta Grzegorz Rusiecki.

{gallery}2019/Leszno_PomyslNaBiznes_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}