Pies rasy gończy polski o imieniu Idol wygrał XXIII Wystawę Psów Rasowych Bosch Champion of Champion’s 2019. Zorganizowano ją z okazji jubileuszu 25-lecia leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

W hali Trapez w Lesznie publiczności zaprezentowanych zostało ok. 450 utytułowanych psów z Europy, a także z USA i Brazylii. Najpierw rywalizowały one w swoich rasach, a później w grupach. Do ścisłego finału awansowały 32 psy. Za najpiękniejszego psa sędziowie uznali gończego polskiego o imieniu Idol, należącego do Dariusza Białeckiego z Iłowy w województwie lubuskim. Drugie miejsce zajął pekińczyk, trzecie - chart afgański, a czwarte - nowofunland.

Gończy polski wygrał także konkurs na najpiękniejszego psa polskiej rasy. Natomiast nagrodę Grand Prix Leszna, dla najlepszego psa zarejestrowanego w leszczyńskim oddziale Związku Kynologicznego, otrzymał właściciel charta afgańskiego.

Wystawa Bosch Champion of Champion’s 2019 zorganizowana została z okazji 25-lecia utworzenia leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, m.in. pod patronatem starosty leszczyńskiego. Podczas uroczystego spotkania z okazji jubileuszu prezes oddziału Maciej Szydłowski przekazał przyznany staroście leszczyńskiemu Jarosławowi Wawrzyniakowi „Medal 80-lecia Związku Kynologicznego w Polsce” za wieloletnią współpracę instytucji powiatowych ze związkiem, w tym wsparcie finansowe organizacji wystaw.

fot. A.Maćkowiak

{gallery}2019/Leszno_wystawa_psow_02_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}