Przemysław Klabiński został ponownie mistrzem Leszna i powiatu leszczyńskiego w narciarstwie alpejskim. Rywalizacja tradycyjnie odbyła się w Zieleńcu.

Od trzech lat mistrzostwa Leszna i powiatu leszczyńskiego w narciarstwie odbywają się w Zieleńcu. Po raz pierwszy organizował je Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie, m.in. przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Na stoku w Zieleńcu pojawiło się ok. 120 zawodników, głównie dzieci i młodzież. Po rywalizacji w poszczególnych kategoriach zorganizowany został finał, w którym zmierzyło się 15 najlepszych zawodników. Tytuł mistrza z 2018 r. utrzymał Przemysław Klabiński z Leszna, drugi był ubiegłoroczny wicemistrz Tomasz Klabiński – syn Przemysława, a trzeci Tomasz Linka z Włoszakowic. Wśród uczestników mistrzostw byli radni powiatu leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski i Tomasz Szulc.

Statuetki narciarzom na stoku wręczał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który obserwował mistrzostwa razem z wicestarostą Grzegorzem Rusieckim i członkiem zarządu powiatu Rafałem Jagodzikiem.

{gallery}2019/Zieleniec_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}