Zespół Tańca Ludowego Moraczewo z gminy Rydzyna otrzymał odznakę „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Zespół obchodził w 2018 r. 30-lecie działalności.

Odznakę „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, na wniosek przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesława Szczepańskiego, przyznał Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Zespół Tańca Ludowego Moraczewo jest wizytówką gminy Rydzyna, powiatu leszczyńskiego i Wielkopolski. Liczy ok. 60 osób, od 2014 r. prowadzi go Patrycja Maciejewska.

Zespół został uhonorowany w Poznaniu przez marszałka województwa wielkopolskiego Marka Wożniaka oraz przewodniczącego sejmiku Wiesława Szczepańskiego. Wyróżnienie odebrały założycielka zespołu Kazimiera Różyńska oraz instruktorka Patrycja Maciejewska. W uroczystości uczestniczył także m.in. burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek i dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury Magdalena Szymańska, a także dzieci i rodzice z „Moraczewa”. Grupa młodych tancerzy zatańczyła poloneza i kujawiaka z oberkiem.

{gallery}2019/Moraczewo_odznaka_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}