W Warszawie odbyła się jubileuszowa gala XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik – Farmer Roku”. Wśród laureatów znalazło się Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare otrzymując tytuł „Rolnika – Farmera Roku” i statuetkę „Złotego Jabłka”.

Wyróżnienie „Rolnik-Farmer Roku” wręczane jest jako dowód uznania dla polskich rolników, którzy wykazują się szczególną przedsiębiorczością, dbają o jakość swoich produktów, uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, przyczyniają się do postępu w badaniach naukowych, stosują nowoczesne technologie i popularyzują fachową wiedzę rolniczą – są liderami rozwoju polskiej wsi.

Kapituła konkursu wyłoniła ośmiu laureatów, Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare zostało laureatem w kategorii przedsiębiorstwa rolnicze – produkcja zwierzęca. Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o. jest spółką rolną należącą do Skarbu Pastwa. Gospodaruje na 3152 hektarach. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i mięsnego. W skład Spółki wchodzi sześć Zakładów Rolnych: ZR Długie Stare, ZR Krzycko Małe, ZR Niechłód, ZR Strzyżewice, ZR Święciechowa, ZR Trzebiny oraz Zakład Usług Rolnych z warsztatem, grupą remontowo-budowlaną, suszarnią i mieszalnią pasz.

W uroczystej gali uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Fot. Dlugiestare.com.pl