W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie z udziałem wicestarosty leszczyńskiego Grzegorza Rusieckiego odbyło się spotkanie pedagogów szkół powiatu leszczyńskiego.

Temat spotkania „USKRZYDLIĆ SŁOWA” to tytuł i przesłanie programu profilaktycznego Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie, który przygotowała dyrektor poradni Ewa Rosolska i zaadresowała go do szkół powiatu leszczyńskiego.

Partnerem projektu jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie.

Wicestarosta Grzegorz Rusiecki zapowiedział realizację programu, wskazał na konieczność pracy nad budowaniem w dzieciach poczucia własnej wartości. Tylko człowiek szanujący sam siebie, uszanuje innych. To początek drogi, która wydaje się najwłaściwszą, by zapobiegać mowie nienawiści.

Podczas spotkania pedagogów przedstawicielka Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Bożena Roszak wygłosiła wykład o roli pochwały w życiu dziecka pt. „Wsparcie na co dzień, o co w tym chodzi”.

Zwieńczeniem pracy nad projektem „ Uskrzydlić słowa” jest ogłoszony tematyczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięcie konkursu już w maju.

{gallery}1.2019/PPPP1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}