W Rydzynie odbyły się Mistrzostwa ziem zachodnich w kickboxingu full-contact im. Pawła Mikołajczaka. Patronat nad zawodami objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad 80 zawodników z 16 klubów. Pierwsze miejsce zajął tylko jeden zawodnik Polonii 1912 Leszno – Dawid Tomczak w kategorii juniorów starszych do 57 kg. Najlepsza zawodniczką mistrzostw została Anna Kozanecka (Prosna Kalisz), a najlepszym zawodnikiem - Michał Niemiero (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra). Najlepszym zawodnik KS 1912 Polonia Leszno został Przemysław Binienda, najlepszym trenerem - Tomasz Pasek (KNOCKOUT Zielona Góra), najlepszym klubem - KNOCKOUT Zielona Góra.

Mistrzostwa odbywały się w sali sportowej w Rydzynie, pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, który razem z burmistrzem Rydzyny Kornelem Malcherkiem uczestniczył w ich oficjalnym otwarciu. Zakup pucharów i medali był dofinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Fot. Rydzyna24.pl

{gallery}2019/Rydzyna_kickboxing_turniej_Mikolajczaka_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}