W Szkole Podstawowej w Świerczynie, gmina Osieczna, odbył się powiatowy etap XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV- VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Jego celem jest m.in. przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych, a także integracja społeczności województwa wielkopolskiego. Eliminacje odbywają się na etapach: szkolnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim, a zagadnienia konkursowe przygotowuje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

W etapie powiatowym w SP w Świerczynie uczestniczyło 56 uczniów. Komisji konkursowej przewodniczyła Halina Szajbe, nauczycielka historii w miejscowej podstawówce. Uczniowie uczestniczyli także w zabawie językowej przygotowanej przez samorząd szkolny, a na pamiątkę otrzymali zestawy ufundowane przez gminę Osieczna oraz dyplomy opracowane i sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. W uroczystym otwarciu konkursu uczestniczył wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.

{gallery}2019/Swierczyna_konkurs_Wielkopolska_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}