Kacper Rybicki, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie oraz troje podopiecznych Rydzyńskiego Ośrodka Kultury zostali laureatem X Jubileuszowego Międzynarodowe Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku odbyła się gala X Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Konkurs odbywał się pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

W kategorii recytatorskiej konkursu wzięło udział 33 uczestników w wieku od 9 do 22 lat, recytując poezję Włodzimierza Pietrzaka. Tematami przewodnimi konkursu w kategoriach prace plastyczne i fotografia były: Polska, moja Ojczyzna, moja rodzina, Nigdy więcej wojny, Łączy nas sport, Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna… W kategorii plastycznej nadesłano 385 prac od uczestników z Polski, Australii, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych i Republiki Południowej Afryki, natomiast w kategorii fotograficznej zgłoszono 183 fotografie.

Uczeń SOSW Rydzyna Kacper Rybicki został laureatem pierwszej nagrody w konkursie plastycznym. Stworzył pracę w technice collage „Moja rodzina” pod kierunkiem Lidii Garbacz. Laureatami z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury zostali natomiast: Tymoteusz Leciejewski – drugie miejsce, Kornelia Korbas - wyróżnienie i Martyna Jabczyńska - wyróżnienie.

Z okazji X jubileuszowej edycji konkursu jego twórcom oraz mecenasom wręczone zostały Honorowe Odznaki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_konkurs_Turek_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}