We wrześniu ub.r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie uruchomiono szkołę policealną specjalną dla młodzieży słabosłyszącej i niesłyszącej. Uczniowie łączą naukę z praktyką zawodową.

Od września ub.r. w szkole policealnej uczą się cztery dziewczyny. Głównym celem kształcenia jest przygotowanie uczniów do życia w warunkach współczesnego świata - wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Technik usług kosmetycznych to zawód, którego specyfiką jest kosmetyka pielęgnacyjna, lecznicza i upiększająca. SOSW w Rydzynie posiada własną pracownię, współpracuje także z zakładami kosmetycznymi oraz bierze udział w różnych kursach kosmetycznych.

Nauka w szkole policealnej trwa dwa lata, z możliwością zdawania egzaminu zawodowego, natomiast praktyka zawodowa to cztery tygodnie (160 godzin). Nabór do szkoły trwa cały rok.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_kosmetyczki_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}