Marta Majorczyk z klasy trzeciej gimnazjalnej z Lipnie zwyciężyła w siódmej edycji konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą”, organizowanego dla uczniów z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

25 uczniów z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych z Leszna i powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w VII edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie. Młodzież pisemnie odpowiadała na pytania na temat Unii Europejskiej i funduszy europejskich.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marta Majorczyk z klasy trzeciej gimnazjalnej Zespołu Szkół w Lipnie. Druga była jej koleżanka z klasy Jagoda Nguyen Van, a trzecie Wiktoria Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Lasocicach.

Patronat nad konkursem objął wielkopolski europoseł PSL Andrzej Grzyb. Główną nagrodą jest wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Współorganizatorem konkursu był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie, działający przy Starostwie Powiatowym w Lesznie.

{gallery}2019/UE_konkurs_UE_Grzyb_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}