Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie po zimowej przerwie wznowiła prace na drogach samorządowych.

Pierwsze tegoroczne zadanie brygady ZDP to kontynuacja remontu drogi powiatowej z Garzyna do Drobnina w gminie Krzemieniewo. W ub.r. wycięte zostały drzewa i ich korzenie, które kolidowały z zakresem planowanych robót. Potem prowadzono prace przy wzmocnieniu krawędzi jezdni i poszerzeniu jej o ok. 1,6 m. Pracownicy ZDP wykonali poszerzenie na około połowie z 1,4 km odcinka planowanego do remontu. Po zakończeniu prac za kilka tygodni szerokość jezdni ma wynosić 6 m.