Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie promowali ofertę placówki podczas Targów Edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie.

Na Targach Edukacyjnych szkoły ponadpodstawowe z Leszna i okolicy przedstawiły swoją ofertę na rok szkolny 2019/2020. Zaprezentowali się przedstawiciele dziesięciu szkół z Leszna, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rydzyny. Dla uczniów klas ósmych i gimnazjalnych była to dobra okazja do zapoznania się z możliwościami kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej.

Nauczyciele SOSW w Rydzynie przedstawili ofertę edukacyjną tej placówki. W szkole branżowej I stopnia absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjów, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą uczyć się w kilku zawodach, na które według badania wielkopolskiego rynku pracy „Barometr zawodów” jest obecnie duże zapotrzebowanie. Również poszerzona oferta edukacyjna o szkołę Branżową I stopnia oraz nowy kierunek szkoły policealnej -   technik usług kosmetycznych dla uczniów z wadami słuchu jest dostosowana do obecnych potrzeb rynku pracy.

Dużą atrakcją dla przyszłych uczniów SOSW w Rydzynie jest możliwość uczestniczenia w różnych projektach, w ramach których zdobywają dodatkowe umiejętności na kursach, np. baristy, florysty, carvingu, kasy fiskalnej, prawa jazdy kat B i T.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_promocja_SP13_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}