W siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Lesznie zorganizowano XI Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny „Za kotarą”, pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Lesznie XI Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym „Za Kotarą” uczestniczyły 52 osoby – uczniowie młodszych klas szkól muzycznych I stopnia, kształcących się w grze na fortepianie. Przesłuchania odbywały się w czterech grupach, o różnym poziomie zaawansowania gry. Program konkursu obejmował wykonanie dwóch utworów obowiązkowych. Wśród uczestników byli reprezentanci powiatu leszczyńskiego oraz kilkunastu miast.

Jury przyznało dziesięć tytułów laureata oraz sześć wyróżnień. Statuetki i nagrody wręczał wraz z dyrektor PSM w Lesznie Urszulą Schulz przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk. Starostwo Powiatowe w Lesznie dofinansowało zakup statuetek dla laureatów konkursu.

{gallery}2019/Leszno_Za_kotara_PSM_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}