Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki uroczyście podpisali umowy z dwoma stowarzyszeniami na organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Starostwo Powiatowe co roku organizuje konkursy na realizację zadań publicznych ze sfery pożytku publicznego. Dziś w jego siedzibie podpisane zostały umowy, w ramach których samorząd przekaże dotacje na organizację dwóch ważnych wydarzeń w powiecie leszczyńskim.

Stowarzyszenie MOŻEMY ze Święciechowy otrzyma 2,5 tys. zł na organizację w dniu 30 marca br. w sali wiejskiej Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięco – Młodzieżowej Siła Głosu. Udział zapowiedziało 65 uczestników w trzech kategoriach wiekowych oraz zespoły wokalne. Umowę ze strony stowarzyszenia podpisały – sekretarz Jowita Pietrucha i skarbnik Elżbieta Skorupińska.

Uczniowski Klub Sportowy „Roszada" Lipno otrzyma 2,5 tys. zł na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w warcabach 64-polowych, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie w dniach 28 – 31 marca br. Umowę ze strony stowarzyszenia podpisali –prezes Zbigniew Myszuk i sekretarz - Edward Karpiński.