W Święciechowie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Siła Głosu”. Impreza była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Konkurs zorganizowały Stowarzyszenie MożeMy ze Święciechowy oraz miejscowa podstawówka. Jury oceniało piosenki w wykonaniu ponad sześćdziesięciu solistów oraz dziewięciu zespołów z powiatu leszczyńskiego. Soliści zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, w każdej z nich przyznano trzy pierwsze miejsca oraz nagrody specjalne. Najważniejszą nagrodę – przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego Jana Szkudlarczyka - otrzymała Wiktora Muszyńska.

Fot. B.Klupś, elka.pl

Wyniki konkursu:

Grupa I (roczniki 2009-2011)

Nagroda specjalna wójta gminy Święciechowa Marka Lorycha: Alan Sztyler

I miejsce: Maja Małecka

II miejsce: Nadia Biedrzyńska

III miejsce: Maria Wierzyk

Grupa II (roczniki 2006 -2008)

Nagroda specjalna Przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego Jana Szkudlarczyka: Wiktoria Muszyńska

I miejsce: Agnieszka Maćkowiak

II miejsce: Oliwia Juszczak

III miejsce: Kinga Dybizbańska