We Włoszakowicach odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu. Zawody zorganizowane zostały pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Dwudniowe mistrzostwa Polski zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno w kategoriach juniorów, seniorów i weteranów w formułach pointfighting oraz light-contact. Hala sportowa we Włoszakowicach gościła ok. 400 zawodniczek i zawodników. Reprezentanci Polonii 1912 Leszno zdobyli kilka medali, w tym złoty w wersji light contact senior Dominik Walkowiak (do 79 kg) i złoty Łukasz Mikołajczak (do 84 kg).

Mistrzostwa obserwowali i medale wręczali m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Starostwo Powiatowe w Lesznie dofinansowało zakup części pucharów.

fot. wlopi.pl

{gallery}2019/Wloszakowice_kickboxing_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}