Ok. 150 zawodników uczestniczyło w czterodniowych Mistrzostwach Polski w warcabach 64-polowych w grze klasycznej w Lipnie. Organizację prestiżowych zawodów dofinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Mistrzostwa Polski rozgrywane były w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Zawodnicy rozegrali od 5 do 9 rund systemem szwajcarskim lub kołowym, w zależności od liczby uczestników w danej kategorii.

Zawodnicy gospodarzy - UKS Roszada Lipno – zdobyli 18 medali: 8 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych. W klasyfikacji drużynowej w kategorii open zawodnicy Roszady wywalczyli pierwsze miejsce.

Każdy uczestnik mistrzostw otrzymał pamiątkowy dyplom, a zawodnicy na podium medale i puchary. W kategorii do lat 10 szóstka najlepszych zawodników otrzymała upominki. Organizacja mistrzostw Polski została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2019/Lipno_mistrzostwa_warcaby_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}