W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu Starostwo Powiatowe w Lesznie odwiedzili przedstawiciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej Totus Tuus z Leszna.

2 kwietnia jest co roku obchodzony jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym dniu wychowankowie, nauczyciele i opiekunowie ubrani na niebiesko lub z elementami w kolorze niebieskim (to swoisty znak solidarności z osobami z autyzmem) maszerują ulicami miast, by zwrócić uwagę na umożliwianie w jeszcze większym stopniu rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Dziś Starostwo Powiatowe w Lesznie odwiedzili wychowankowie i opiekunowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Totus Tuus z Leszna. Gościł ich wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.