Ukrainiec Dmytro Dydowodiuk to główny zwycięzca 34. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. W największej imprezie biegowej w regionie uczestniczyło ok. 950 zawodników.

Głównym organizatorem Biegu Sokoła na trasie wokół Bukówca Górnego jest tradycyjnie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Bukówca Górnego. Wystartowała rekordowa liczba ok. 950 biegaczy, z czego prawie 400 osób na głównym dystansie 15 km, reszta w biegach na 1,2 i 5 km.

Zwycięzcą głównego biegu został Ukrainiec Dmytro Dydowodiuk w czasie 50:01. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szymanowski z Kościana, a trzecie - Tomasz Musiał z Rydzyny. Najlepszą wśród kobiet była Olesia Dydowodiuk, żona zwycięzcy biegu, z czasem 59:16. Druga była Magdalena Śledź z Kamieńca, a trzecia - Anna Zajączkowska z Trzebnicy.

W ramach Biegu Sokoła po raz 22 rozegrano biegowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. Zwycięzcą został Wojciech Lizak z Jastrzębia Zdroju, druga była Anna Zajączkowska, a trzecia Małgorzata Nowak z Pleszewa.

Bieg na 5 km wygrał Dominik Marcinkowski ze Śmigla, na 2 km - Wiktor Sokołowski z Wrocławia, a na 1 km - Marcel Maćkowski z Kąkolewa.

Organizację największej imprezy biegowej w regionie finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie. W uroczystym otwarciu i zakończeniu Biegu Sokoła uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

foto elka.pl

{gallery}2019/Bieg_Sokola_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}