W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano umowę na wykonanie prac geodezyjnych w gminie Rydzyna.

Starostwo Powiatowe w Lesznie kontynuuje w 2019 r. proces modernizacji państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Przetarg na wykonanie zlecenia „Modernizacja ewidencji gruntów i budynków obrębów Nowa Wieś, Przybiń, Robczysko, Tworzanice, Tworzanki, jednostka ewidencyjna Rydzyna – obszar wiejski” wygrała spółka Pryzmat z Leszna. Do 29 listopada br. zostaną wykonane prace o wartości 180 tys. zł.

W ramach zlecenia wykonane będą prace w obrębach położonych w gminie Rydzyna: Nowa Wieś, Przybiń, Robczysko, Tworzanice, Tworzanki o łącznej powierzchni ewidencyjnej 3.317 ha (4 proc. powierzchni powiatu). Pracami zostanie objętych 2138 działek, szacowana liczba budynków do pomiaru to 1301, szacowana liczba lokali do ujawnienia w ewidencji to 116. W ramach pracy zostanie przeprowadzone ustalenia wybranych granic działek w pasach dróg powiatowych i gminnych oraz w przypadku kolizji granic z budynkami - w szacowanej liczbie 1347 ustaleń.