Od 8 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie do odwołania będzie trwał strajk nauczycieli.

Większość nauczycieli pracujących w SOSW w Rydzynie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej organizowanej przez nauczycielskie związki zawodowe. W związku z tym w ubiegłym tygodniu dyrektor Emilia Nowak poprosiła rodziców i opiekunów o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach.

W dniu 8 kwietnia br. 14 nauczycieli i wychowawców zgłosiło gotowość do pracy. Do ośrodka w Rydzynie we własnym zakresie przyjechało sześciu uczniów branżowej szkoły I stopnia i dwóch uczniów szkoły policealnej. Dyrektor SOSW zorganizowała dla nich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, prowadzone przez nauczycieli i wychowawców, którzy nie strajkują.

- Egzamin gimnazjalny w dniach 10, 11, 12 kwietnia br. niezależnie od akcji protestacyjnej zostanie przeprowadzony zgodnie z harmonogramem – informuje Emilia Nowak, dyrektor SOSW w Rydzynie.