W Lesznie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestniczyli w nim zwycięzcy eliminacji gminnych. Łącznie w turnieju startowało 21 uczestników reprezentujących miasto Leszno oraz gminy powiatu leszczyńskiego. Do eliminacji pisemnych, w trzech grupach wiekowych, przystąpili wszyscy uczestnicy. W teście należało odpowiedzieć na pytania w liczbie uzależnionej od przynależności do danej grupy wiekowej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziewięcioro uczestników. Każdy z nich odpowiadał na cztery pytania, przy czym jedno dotyczyło specjalistycznego sprzętu pożarniczego.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa:

I miejsce - Kamil Kaczmarek, SP Bukówiec Górny

II miejsce - Wiktor Płonka, ZS w Lipnie

III miejsce - Maksym Szalkowski, SP12 Leszno

II grupa:

I miejsce - Anna Zając, SP Wijewo

II miejsce - Malwina Musielak, ZS Lipno

III miejsce – Jan Durka, SP9 Leszno

III grupa:

I miejsce - Maurycy Hechmann, III LO Leszno

II miejsce - Weronika Kamińska, ZSE Leszno

III miejsce – Patryk Mroziński, ZS nr 4 Leszno

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentowali miasto Leszno i powiat leszczyński na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla wojewódzkiego.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk wicestarosty leszczyńskiego Grzegorza Rusieckiego, burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka, st. bryg. Macieja Zdęgi – Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie oraz druha Stanisława Wolniczaka, prezesa ZOP ZOSP RP w Lesznie. Fundatorem nagród było m.in. Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2019/Leszno_Mlodziez_zapobiega_pozarom_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}