Do leszczyńskiej policji trafiły trzy nowe radiowozy. Ich zakup został dofinansowany z budżetu samorządów, w tym powiatu leszczyńskiego.

Komenda Miejska Policji w 2019 r. została wyposażona w trzy nowoczesne radiowozy. Dwa z nich jeżdżą już po ulicach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Są to furgon patrolowy VW Transporter T6 oraz Ford Transit typu combi van z możliwością przewożenia psów służbowych. Do służby trafił także Ford Transit Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. Na jego wyposażeniu znalazł się m.in. pakiet lamp LED do oświetlania miejsca wypadku wraz z baterią dodatkowych akumulatorów, komputer z drukarką, aparat fotograficzny, zestaw znaków, parawany, urządzenia pomiarowe.

Zakup wartego ok. 260 tys. zł pojazdu dofinansowały lokalne samorządy – Miasto Leszno, powiat leszczyński, pięć gmin powiatu, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie uroczyście przekazano nowe radiowozy. Komendant miejski policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak gościł m.in. prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka, starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, burmistrzów i wójtów gmin z powiatu leszczyńskiego oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Agnieszkę Brzezińską.

{gallery}2019/Leszno_policja_radiowoz_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}