Społeczeństwo Leszna i powiatu leszczyńskiego oddało dziś hołd zamordowanym w 1940 r. w Związku Radzieckim ponad 20 tysiącom polskich oficerów.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowano w Lesznie uroczystości upamiętniające zamordowanie przez Sowietów tysięcy Polaków w Związku Radzieckim. Hołd ofiarom ludobójstwa oddano podczas mszy w leszczyńskiej bazylice, na cmentarzu parafialnym, pod tablicą upamiętniającą zamordowanych oficerów 17 pułku ułanów i pod pomnikami Pamięci Ofiar Katynia i Matek Katyńskich.

W manifestacji patriotycznej z okazji 79-rocznicy tragicznych wydarzeń uczestniczyli przedstawiciele władz Leszna, powiatu leszczyńskiego, województwa wielkopolskiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i młodzież szkolna. W imieniu władz powiatu leszczyńskiego kwiaty złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Grzegorz Rusiecki.