W leszczyńskich koszarach odbyła się już trzecia w Lesznie przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Wielkopolski.

Trwa systematyczne formowanie 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Poznaniu. W jej skład wchodzi m.in. 125 batalion lekkiej piechoty w Lesznie. Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej brygada przejęła i z honorem kultywuje tradycje organizacji konspiracyjnych jednostek wojskowych i pododdziałów partyzanckich zbrojnego podziemia niepodległościowego.

W leszczyńskich koszarach przysięgę złożyło 87 żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już 1000 żołnierzy. „Terytorialsi” przed złożeniem ślubowanie przechodzą 16-dniowe przeszkolenie wojskowe, a po przysiędze żołnierze raz miesiącu odbywają w jednostkach dwudniowe szkolenia.

W uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

foto J.Adamek elka.pl