W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi na realizację zadań z zakresu kultury, sportu, rekreacji i pomocy społecznej.

Gośćmi starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Grzegorza Rusieckiego byli szefowie stowarzyszeń, którzy w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na realizację zadań publicznych otrzymali dotacje na ten cel z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Leszczyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk z Leszna otrzymało 2.000 zł na opracowanie, redakcję i druk kolejnego wydania „Rocznika Leszczyńskiego”. Stowarzyszenie reprezentował sekretarz generalny Zbigniew Mocek. Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury na zadanie pn. Cykl imprez kulturalnych pt. "Wiosna z Pegazem” powiat wesprze kwotą 500 zł. Umowę podpisali przewodniczący Roman Józefiak i skarbnik Urszula Józefiak. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie z kolei otrzyma 2.000 zł na zadanie pn. Poczytaj Leszczyński!, reprezentowali je Krzysztof Taciak - przewodniczący oddziału stowarzyszenia i Hanna Szczygieł-Śliwińska – skarbnik. Natomiast Stowarzyszenie Sportowe CRC Leszno uzyska 2.000 zł na zadanie „Zawody w akrobatyce sportowej AKRO-TALENT 2019” we Włoszakowicach. Umowę podpisali Mateusz Nowak – prezes i Magdalena Chudzińska-Nowak – skarbnik.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” otrzyma z budżetu powiatu dwie dotacje. Pierwszą – 1.350 zł - na organizację XV Wielkopolskiej Spartakiady Pływackiej Amazonek „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” w Lesznie, a drugą – 2.500 zł – na realizację zadania „Aktywność kluczem do zdrowia- rehabilitacja 2019". W ramach tej drugiej umowy dofinansowane zostaną zabiegi rehabilitacyjne „Amazonek” zamieszkałych w powiecie leszczyńskim. Umowy podpisały prezes Mieczysława von Ossowska i skarbnik Halina Hyżyk.