Uczniowie SOSW Rydzyna otrzymali cztery z dziesięciu nagród specjalnych w konkursie plastycznym „Portret Wojska Polskiego”. Część nagród ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym z Leszna zorganizowało XXII edycję konkursu plastycznego „Portret Wojska Polskiego”. Jego uczestnikami są głównie uczniowie szkół i placówek o specjalnych potrzebach edukacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków rehabilitacyjno – wychowawczych, szkół i przedszkoli z klasami integracyjnymi.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Władysława Nowocińskiego, prezesa Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym oceniła 55 prac. Uhonorowano 10 prac nagrodami specjalnymi. Cztery z nich wykonali uczniowie prowadzonego przez powiat leszczyńskie Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego w Rydzynie. Są to prace Natalii Miki i Dawida Mikołajczaka (opiekun Beata Dębowicz) oraz Izabeli Sawicz i Ernesta Dudy (opiekun Lidia Garbacz). Komisja wyróżniła też sześć prac nagrodami rzeczowymi - Dominika Jasiewicza Bartosza Wielgosza, Patryka Juszczaka, Szymona Tomkowiaka, Wojciecha Niewiarowskiego – Błachowiaka i Bartosza Jarczewskiego. Wszyscy to uczniowie SOSW Rydzyna.