Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na wtorek 30 kwietnia br. IX sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b.

Ustalony przez przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z VIII Sesji w dniu 28 marca 2019 roku.

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej w 2019 roku z budżetu Powiatu Leszczyńskiego spółkom wodnym lub ich związkom, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji oraz sposobu jej rozliczenia.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze, w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Leszczyński oraz zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego.

8. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok. (DRUK nr 60)

10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Leszczyńskiego na lata 2019-2022.

11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Oceny Zasobów Pomocy Społecznej w Powiecie Leszczyńskim za 2018 r.”

12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Leszczyńskiego na lata 2014-2020.

13. Przyjęcie protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w zakresie wydatków realizowanych w 2018 roku przez Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie i procedury udzielenia dotacji w 2019 r. (w zakresie dotacji udzielonych z budżetu Powiatu).

14. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

15. Wolne głosy i wnioski.

16. Zakończenie obrad.

Projekty uchwał