Po bardzo emocjonującym meczu w Rydzynie Puchar Polski w piłce nożnej na szczeblu OZPN Leszno zdobyła Obra Kościan, pokonując rzutami karnymi 3:1 miejscowego Rydzyniaka. Zwycięzcom i pokonanym sportowej walki pogratulował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno w Rydzynie spotkały się zespoły Rydzyniaka i Obry Kościan. Czwartoligowi goście byli faworytem, grają w wyższej klasie rozgrywek, a w ostatnich dwóch latach wygrali te rozgrywki. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2, a gospodarze wyrównującego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Losy finału rozstrzygnęły się w serii rzutów karnych, którą 3:1 wygrali goście z Kościana. W ten sposób Obra trzeci raz z rzędu zdobyła Puchar Polski. Finał oglądał z trybun starosta Jarosław Wawrzyniak, który pogratulował piłkarzom obu drużyn i wręczył im pamiątkowe medale.

fot. M.Jaśkowiak elka.pl

{gallery}2019/Rydzyna_Puchar_Polski_Rydzyniak_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}