W prowadzonym przez powiat leszczyński Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie odbyła się VI edycja przeglądu tanecznego ŚDS-ów.

Sala wiejska w Kąkolewie za sprawą miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy zapełniła się kolorami, muzyką, tańcem, a przede wszystkim zaproszonymi uczestnikami ze Środowiskowych Domów Samopomocy z Leszna, Gostynia, Rawicza, Chwałkowa, Włoszakowic, Ośrodka Wsparcia z Kościana, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piasków oraz przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie.

Przegląd Taneczny był okazją do spotkania się szerokim gronie miłośników tańca z powiatów gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego i leszczyńskiego oraz Leszna. Uczestnicy dowiedli, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą, by tańczyć skomplikowane układy choreograficzne z zaangażowaniem i radością, doświadczając jednocześnie terapeutycznych skutków tańca. Kierownik ŚDS w Kąkolewie Agnieszka Demska – Chudy - w Kąkolewie złożyła ogromne wyrazy uznania dla wszystkich tancerzy, jednocześnie doceniając profesjonalną pracę instruktorów, dzięki którym   uczestnicy mogli zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Organizatorzy i sponsorzy spotkania nagrodzili uczestników za udział w przeglądzie pufami relaksacyjnymi, dyplomami i pucharami. Sponsorami nagród tegorocznej imprezy były firmy Kan-Bud z Kąkolewa oraz Doradca Budowlany 24 z Krzemieniewa.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli także goście: Katarzyna Kamińska, sekretarz powiatu leszczyńskiego, Stanisław Kosmalski, sekretarz miasta i gminy Osieczna, Mateusz Juśkiewicz, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, Katarzyna Sieracka z firmy Kan-Bud w Kąkolewie oraz szefowie zaproszonych placówek.