Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych po raz kolejny wygrali finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego tradycyjnie rozegrano w siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lesznie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych Leszna i powiatu leszczyńskiego podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Organizatorem rywalizacji jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z Szkołą Podstawową Nr 12 w Lesznie, Starostwem Powiatowym w Lesznie, Urzędem Miasta Leszna oraz Komendą Miejską Policji w Lesznie.

Pierwszym elementem rywalizacji był test z wiedzy o ruchu drogowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna w miasteczku ruchu drogowego składała się z prezentacji umiejętności poruszania się rowerem i stosowania do znaków drogowych, a także praktycznego zastosowania zasad udzielanie pierwszej pomocy. Jurorami w tej konkurencji byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

Finał powiatowy po raz kolejny z rzędu wygrała drużyna Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych. W kategorii uczniów od 10 do 12 lat drugie miejsce zajęli uczniowie SP w Osiecznej, a trzecie – SP w Długich Starych, natomiast w kategorii powyżej 13 lat – drugie miejsce wywalczyła drużyna SP w Pawłowicach, a trzecie – SP w Osiecznej.

Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.

fot F.Wybieralski elka.pl