Pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie odbyła się patriotyczna manifestacja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się mszą w leszczyńskiej bazylice. Następnie w pochodzie, prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Miasta Leszna, kompanię honorową wojska i poczty sztandarowe przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, delegacji stowarzyszeń, organizacji i szkół oraz mieszkańcy przeszli ulicami miasta pod pomnik. Podczas uroczystości odczytano Apel Pamięci, a kompania honorowa oddała salwę.

W imieniu samorządu powiatu leszczyńskiego kwiaty pod pomnikiem złożyli przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki.

Fot. leszno24.pl