Zawodnik UKS Roszada Lipno Filip Kuczewski zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych.

Finał XLIII mistrzostw Polski w warcabach 100 – polowych rozegrano w Mińsku Mazowieckim. O tytuł w jedenastu rundach rywalizowało 12 zawodników. Mistrzem Polski ponownie została Natalia Sadowska (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki), dwukrotna mistrzyni świata, wicemistrzem - Bartosz Gronowski (UKS Lokator Gniezno), a brązowy medal zdobył Filip Kuczewski z UKS Roszada Lipno.

Najmłodszym tegorocznym finalistą był Amadeusz Zyber - Moszak (13 lat) z UKS Roszada, który zajął siódme miejsce.

{gallery}2019/Lipno_MP_warcaby_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}