W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisane zostały umowy z kolejnymi organizacjami pożytku publicznego na realizację zadań z zakresu kultury, turystyki oraz pomocy społecznej.

W imieniu powiatu leszczyńskiego umowy podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Grzegorz Rusiecki. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie otrzyma 2 tys. zł na organizację Festiwalu piosenki „Śpiewaj z nami” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Umowę podpisali prezes Magdalena Prus - Maćkowiak i sekretarz Irmina Groń. Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo Wilkowice z kolei otrzyma 1,2 tys. zł na organizację Rajdu szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Umowę podpisał wiceprezes Piotr Banasik.

Trzy organizacje otrzymają dotacje na organizację zadań z zakresu pomocy społecznej. Ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na organizację sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka otrzyma 1 tys. zł na organizację wycieczki do Dźwirzyna. Umowę podpisały prezes Mieczysława von Ossowska i skarbnik Halina Hyżyk. Także ze środków PFRON Zarząd Rejonowy w Święciechowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dostanie 2 tys. zł na organizację wyjazdu na warsztaty muzyczne. Umowę podpisała przewodnicząca Wandę Szywała. Natomiast z budżetu powiatu 2 tys. zł na zadanie „Poduszka wspierająca rehabilitację” otrzyma Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie.

{gallery}2019/Leszno_starostwo_organizacje_umowy_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}