W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyły się ćwiczenia z udziałem straży pożarnej. Urzędnicy zostali także przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie odbyły się ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ich scenariusz zakładał awarię kserokopiarki i pożar pomieszczenia, w którym się urządzenia znajdowało. Jedna osoba została poszkodowana.

W związku z zadymieniem pomieszczenia prawidłowo zadziałał system alarmowy, który automatycznie o zdarzeniu powiadomił Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz firmę nadzorującą system przeciwpożarowy. Po uruchomieniu syreny alarmowej pracownicy ewakuowali się w wyznaczone miejsce zbiórki. Trzy zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Leszna przeprowadziły akcję ratunkową, w tym udzieliły pomocy osobie poszkodowanej.

W wyniku ćwiczeń ewakuowani zostali wszyscy pracownicy. Ewakuacja przebiegała szybko, sprawnie i bez niespodziewanych utrudnień. Elementem ćwiczeń było także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

fot. M.Wiśniewski