Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza 23 maja br. na spotkanie poetyckie z cyklu „Wiosna z Pegazem”.

"Wiosna z Pegazem" to cykl imprez kulturalnych, których celem jest promocja twórczości artystycznej w Lesznie i w powiecie leszczyńskim. Współfinansuje je Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Tradycyjne spotkanie poetów regionu leszczyńskiego połączone z promocją almanachu poetyckiego odbędzie się 23 maja br. o godz. 18:00 w Teatrze Miejskim w Lesznie.

W serii Zeszytów literackich wydawanych przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ukazał się już dwudziesty czwarty tom. Jednym z celów przyświecających serii jest próba dokumentowania czegoś, co można nazwać status quo – stanem rzeczy środowiska literackiego regionu leszczyńskiego. W programie wieczoru swoje wiersze zaprezentuje 20 poetów: Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn, Tomasz Biberstajn, Grzegorz Chwieduk, Dominika Gładek, Norbert Góra, Krystyna Grys, Tadeusz Hofmański, Kamila Maria Kampa, Marek Klupś, Katarzyna Marciniak – Helińska, Józef Mądry, Sara Ratajczak, Andrzej Janusz Stanisławski, Jerzy Stankiewicz, Bogusława Szopa, Ewa Wierzbinska – Kloska, Irena Maria Zborowska, Katarzyna Zmysłowska.

Opracowanie muzyczne wieczoru: Michał Hadasik - pianista, aranżer, kompozytor, autor tekstów, propagator Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej. Współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Impart oraz prywatnymi teatrami na terenie Opolszczyzny skąd pochodzi. Moderatorem spotkania będzie Marek Klupś. Na wystawie zaprezentują swoje prace Jerzy Błaszczyk i Józef Złotkowski.