Powiat leszczyński zajął w 2018 r. 18 miejsce w Wielkopolsce we współzawodnictwie sportowym młodzieży.

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu – PIB opublikował wyniki we współzawodnictwie sportowym młodzieży w 2018 r. Zgodnie z obowiązującym regulaminem do współzawodnictwa zaliczane są wyniki uzyskane na młodzieżowych mistrzostwach Polski, mistrzostwach Polski juniorów, mistrzostwach Polski juniorów młodszych i międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

Młodzi sportowcy z sześciu klubów sportowych z powiatu leszczyńskiego we współzawodnictwie zdobyli łącznie 236,77 pkt, o 16,56 mniej niż w 2017 r. Wyniki te pozwoliły zająć im 18 miejsce w Wielkopolsce.

Zdecydowanie najlepsze wyniki uzyskali sportowcy z UKS Dragon Długie Stare uprawiający taekwondo olimpijskie, którzy we współzawodnictwie zdobyli 171 pkt. Wynik ten daje im 154 miejsce w Polsce wśród 3766 sklasyfikowanych klubów oraz 6 miejsce w Wielkopolsce w tej dyscyplinie wśród 79 klubów. Na dorobek punktowy powiatu złożyły się także kluby: Kuk-Son Pawłowice, UKS Bukos Stary Belęcin, UKKS Iskra Osieczna, UKS Junior Lipno, UKS ZSO Włoszakowice.