Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie obchodziła swe 20-lecie. Powiat leszczyński podczas jubileuszu reprezentował wicestarosta Grzegorz Rusiecki.

Utworzenie sieci wyższych uczelni zawodowych miało zrekompensować miastom tracącym w 1998 r. status województwa w wyniku reformy administracyjnej prestiż i pomóc utrzymać status ośrodków ponadlokalnych. Utworzona w 1999 r. w Lesznie PWSZ była drugą w mieście wyższą uczelnią, pierwszą państwową. Przez dwie dekady wykształcenie w niej zdobyły tysiące studentów, w tym spora grupa mieszkańców powiatu leszczyńskiego. PWSZ na trwałe wrosła w krajobraz naukowy i gospodarczy regionu leszczyńskiego.

Podczas jubileuszowej gali w auli PWSZ w Lesznie rektor prof. Maciej Pietrzak podsumował 20 lat funkcjonowania PWSZ, w tym współpracy zagranicznej i przybliżył plany uczelni na najbliższe lata.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl