Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zorganizowali tradycyjny bieg 3R wokół zbiornika wodnego w Rydzynie. Impreza odbyła się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Radość, rekreacja i rozrywka, czyli 3R to idee, które od lat przyświecają studentom PWSZ - organizatorom VI biegu 3 R dla Regionu. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 200 uczestników, ale w związku z intensywnym deszczem i silnym wiatrem wystartowało tylko 107 osób.

Dystans 10 km najszybciej pokonał Krzysztof Szymanowski z Szymanowski z Kościana, a wśród kobiet Katarzyna Miedzińska – także z Kościana. Puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczej powiatu leszczyńskiego ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

foto rydzyna24.pl