W dniach 17-18 maja br. we Włoszakowicach odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego. Jedną z nagród dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach organizuje 52 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Muzyków. W tym roku we włoszakowickim pałacu odbędzie się dziesiąta edycja konkursu polonezów.

Konkurs rozpocznie się 17 maja br. o godz. 20:00 koncertem inauguracyjnym. 18 maja od godz. 10:00 trwać będą przesłuchania uczestników konkursu. W tym samym dniu o godz. 19:00 odbędzie się konkurs laureatów.

Z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowana zostanie Nagroda Starosty Leszczyńskiego dla jednego z laureatów.

fot. wikipedia.pl

Wloszakowice konkurs Mlodych Muzykow 2019