Powiat Leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przebudowy drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie. Samorząd liczy na ok. 1,6 mln zł dotacji.

Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej przebudowa drogi powiatowej nr 4792P w Krzemieniewie, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do ronda ma kosztować 3.173.440 zł, z czego dofinansowanie ma wynieść do 1.588.505 zł.

Projekt przewiduje przebudowę znajdującego się w złym stanie technicznym odcinka o długości ok. 1,9 km ul. Dworcowej w Krzemieniewie, w tym przebudowę fragmentu chodnika oraz przebudowę części chodnika na ciąg pieszo - rowerowy. Jezdnia dziś o zmiennej szerokości (od 5,6 do 7,3 m) zostanie ujednolicona do 6 m.

W przypadku uzyskania dofinansowania inwestycję będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Krzemieniewo.