Spaniel kontynentalny miniaturowy papillon wygrał tytuł Best in Show Międzynarodowej Wystawy Psów Prestige w Lesznie. Uczestniczyło w niej ponad dwa tysiące czworonogów.

Na lotnisku w Strzyżewicach w ramach dwudniowej Międzynarodowej Wystawy Psów Prestige zaprezentowało się sędziom i publiczności ponad dwa tysiące psów z kilkunastu krajów. Organizatorem licznie odwiedzanej przez widzów imprezy był leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Patronat honorowy nad wystawą objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W ciągu dwóch dni sędziowie wybrali zwycięzców w poszczególnych rasach i grupach kynologicznych, a także w konkursach na najpiękniejsze szczenięta, weteranów, pary i grupy hodowlane. Finał na najpiękniejszego juniora wygrał golden retriever. Natomiast zwycięzcy 10 grup kynologicznych zostali oceniani w finale Best in Show. Tytuł najpiękniejszego psa całej wystawy zdobył spaniel kontynentalny miniaturowy papillon o imieniu Fair Player Lalabay, należący do Elżbiety i Weroniki Trzybińskich z Bydgoszczy.

foto J.Adamek elka.pl