W Lesznie uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka.

Powiatowy Dzień Strażaka zorganizowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lesznie.

Co roku jest to okazja do spotkania strażaków zawodowych i ochotników. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia, a także awanse na wyższe stopnie służbowe dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Lesznie oraz dla druhów ochotników z jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu leszczyńskiego.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Leszna i gmin powiatu leszczyńskiego oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2019/Leszno_Dzien_strazaka_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}