W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano kolejne umowy z organizacjami pozarządowymi na organizację wydarzeń z zakresu pomocy społecznej.

Spółdzielnia Socjalna Kotwica w Dominicach otrzyma z budżetu powiatu 3 tys. zł na organizację Powiatowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla 39 rodzin zastępczych funkcjonujących w powiecie leszczyńskim, w których wychowywanych jest ok. 85 dzieci. W imieniu spółdzielni umowę podpisał jej prezes Zbigniew Zalesiński.

Natomiast Stowarzyszenie Razem z Nami z Garzyna otrzyma 1,3 tys. zł dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na organizację 1 czerwca br. festynu rodzinnego w Garzynie. Umowę podpisały prezes stowarzyszenia Maria Matuszewska i sekretarz - Marzena Szczuraszek.

W spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowych uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie Mateusz Juśkiewicz.