Etap szkolny konkursu plastycznego „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński” zbliża się ku końcowi. Konkurs odbywa się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a główną nagrodą będzie rower.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego. Z każdej placówki wybrane zostaną maksymalnie trzy prace. Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3, w dowolnej formie i technice. Komisja wybierze trzy najlepsze prace, główną nagrodą jest rower ufundowany przez leszczyńską firmę Euro Rower. Patronat nad konkursem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało uczniom upominki, a patronem medialnym konkursu jest Gazeta ABC.

W każdej szkole gościł dzielnicowy, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze, przypominał podstawowe przepisy i znaki drogowe oraz omówił wymagane wyposażenie roweru. Policjanci zachęcali też młodych rowerzystów do stosowanie elementów ochronnych oraz odblaskowych. Każdy z uczniów otrzymał mapkę ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim.

Do 31 maja br. trwa szkolny etap konkursu, w większości placówek już wybrano najlepsze prace. Następnie komisja oceniać będzie nadesłane prace ze szkół podstawowych.

{gallery}2019/Leszno_konkurs_policja_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}