Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie opracowała tablicę informacyjną, która ma ułatwić wybór szkoły przez rodziców dzieci potrzebujących specjalnego kształcenia.

Wybór odpowiedniej placówki edukacyjnej dla dzieci potrzebujących specjalnego kształcenia to nie lada wyzwanie dla ich rodziców. Ponieważ dzieci są diagnozowane w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, placówka ta jest jednym z podstawowych źródeł informacji na temat możliwości rozwoju uczniów.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie opracowała i wykonała tablice informacyjne, które mają pomóc rodzicom stającym przed trudnym wyborem szkoły dla swych dzieci. W powiecie leszczyńskim mają oni do wyboru Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie, gdzie dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych znajdzie specjalistyczne podejście oraz Zespół Szkół Specjalnych w Górznie, który kładzie szczególny nacisk na rehabilitację ruchową uczących się tam dzieci.

Tablice i opracowane przez szkoły ulotki znajdują się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rydzynie oraz w Starostwie Powiatowym w Lesznie.