W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem tego radosnego dla uczniów święta był Waldemar Ratajewski oraz pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie. Dyrektor Emilia Nowak uroczyście otworzyła imprezę i zachęciła wszystkich do wspólnego świętowania. Atrakcji było co niemiara: malowanie twarzy, szaleństwa na dmuchanych zamkach, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz tańce, do których przygrywał zespół muzyczny Emaro.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i licznych sponsorów uczniowie bawili się doskonale. Po zabawach sportowo - ruchowych można było posilić się przy bogato zaopatrzonym bufecie: popcornem, watą cukrową, frytkami, nugettsami, bigosem, flaczkami, a nawet dziczyzną. Sporym powodzeniem cieszyły się pokazy pojazdów i sprzętu ratunkowego: wozu strażackiego, samochodu policyjnego oraz „zielonej bestii”, czyli ogromnego ciągnika. Gwoździem programu była loteria fantowa, w której dzieci wylosowały pluszowe zabawki, a jeden szczęśliwiec nagrodę główną, czyli tablet.