We Włoszakowicach odbyło się 44. Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki. Impreza odbyła się m.in. pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W Wielkopolskim Święcie Pieśni i Muzyki uczestniczyło ponad 800 chórzystów z 32 chórów (17 dziecięcych i 15 amatorskich - dorosłych) z zachodniej Wielkopolski. Każdy zespół wykonał 3-4 utwory, w tym jeden kompozytora polskiego i jeden inspirowany muzyką ludową. Decyzją jury Grand Prix (po raz drugi, wcześniej w 2008 r.) zdobył Żeński Chór Kameralny Cantilena z Włoszakowic pod dyrekcją Katarzyny Kaczmarek, jednocześnie zdobywając złote pasmo konkursu. Srebrne pasmo z kolei wywalczył Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka. Chór ten odebrał także gratulacje za 60-lecie swej działalności.

Łańcuch przechodni Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr otrzymało Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego z Miejskiej Górki pod dyrekcją Jowity Augustyniak.

Patronat nad konkursem objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a Starostwo Powiatowe w Lesznie sfinansowało zakup części nagród i wyróżnień.

fot. wlopi.pl